pexels-pixabay-50692.jpg

המומחיות שלי

ייעוץ שינה

תמיד אהבתי לישון. אמא שלי מספרת שכבר בגיל שנתיים היא הייתה מחפשת אותי ומוצאת אותי ישנה במיטה. מעבר לאהבה שלי לשינה, אני מאמינה שהיא חיונית לתפקוד בכלל ובגיל הרך בפרט.  לכן הגישה שלי מבוססת על כך ששינה, תזונה ופעילות תואמת גיל הם הצרכים הבסיסיים לחיי שגרה בריאים ומיטיבים. כאלו שיאפשרו לנו לשמוח לאורך היום. 


אז למה זה קשה כל כך ? שינה היא פרידה. פרידה מההורים, פרידה מהמשחק, פרידה מהיום. היא דורשת מאיתנו לבטוח בעצמנו מספיק כדי לשחרר ולהירדם. בגילאים הצעירים זו יכולה להיות משימה לא פשוטה. הקטנים שלנו זקוקים לנו שנסמוך עליהם, נתמוך בהם ונראה להם שהם מסוגלים. בשנים הראשונות אנחנו נדרשים ללמידה של תלות ופרידה. מאמא, מהמוצץ, מהציצי, מהחיתול. אלו אבני דרך התפתחותיות בריאות ותקינות וכך גם למידה של שינה עצמאית. למידה של פרידה בריאה ובטוחה בבית תייצר ארגז כלים בו נוכל להשתמש בפרידות שונות לאורך חיינו, בידיעה שהורינו שם כדי לתמוך בנו גם ברגעים הקשים. 

שיטת עבודה - הגישה שבה אני עובדת בייחס לייעוץ שינה משתנה בין משפחה למשפחה ותלויה באתגר ובגיל הילד. בכדי להתאים את הדרך לשינה טובה ורציפה עלי קודם כל להבין מה מקשה על הפרידה ולא מאפשר אותה. אני עושה זאת על ידי שליחת שאלון במייל ושיחה מקדימה. 

 

הדרכת הורים

כשהפכנו להורים לקחנו על עצמנו תפקיד. התפקיד כולל בתוכו המון נדבכים ורבדים שלעיתים אנחנו לא נותנים עליהם את הדעת. אחד הדברים המשמעותיים עליהם אנו נדרשים הוא להכין את הקטנים שלנו לחיים. לתת להם כלים כיצד להתנהל בעולם בו אנחנו שם עבורם, אך לא עושים במקומם. הכל כדי שיצליחו לפרוח ולהתפתח במסע שלהם בעולם. בגילאים הצעירים אנחנו מתחילים להניח את התשתית הזו. ללמד אותם על היכולות שלהם, על איך לכעוס, איך להתמודד עם אכזבות וקשיים ובעיקר לדעת שהם מסוגלים ואנחנו שם מאחוריהם לתמוך מהם. הדרכת הורים הוא המקום בו ניתן להתעכב ולהבין באופן טוב כיצד אני מצליח להעניק את ארגז הכלים הזה לילדים באופן הנכון ביותר עבורם ועבורי. 

טיפול דיאדי

טיפול דיאדי – טיפול המתמקד ביחסים שבין הילד להורים או לאחד ההורים וכולל מפגשים שבועיים של הילד עם שני ההורים לחוד ואחת לחודש מפגש הדרכת הורים ללא הילד.

הדרכת הורים

אחת לשבוע לפרק זמן מוגבל או בהתאם לצורך.

טיפול רגשי

חד שבועי לילד עצמו בשילוב הדרכת הורים אחת לתקופה.

כמה אפשרויות של טיפולים/הדרכות רלוונטיים בהתאם למקרה ולצורך:

 

טיפול פרטני / הורי

אנחנו מגיעים להורות שלנו עם שק על הגב. שק שכולל בתוכו את החוויות שעברנו לאורך חיינו, את הזוגיות שלנו, את האופן שבו גידלו אותו ואת התחושות והרגשות שלנו מכל תקופה ותקופה. באופן טבעי השק הזה משפיע ולעיתים רבות, לא מודע, על האופן שבו אנחנו משמשים הורים לילדים שלנו. ישנם מקרים ותקופות בהם אנחנו מרגישים שמשהו לא עובד ביחסים ובדינמיקה שלנו בבית. מצבים המצריכים מאיתנו להתמודד עם המראה שההורות מציבה לנו. לעצור ולהבין את דפוסי ההתנהלות שלנו כדי להצליח לשנות את המצב ולייצר קשרים בריאים וטובים יותר עם ילדינו. זו האחריות שלנו להבין למה אנחנו פועלים בדרך מסויימת ואיך אפשר להתנהל אחרת כדי לייצר אווירה נעימה ומגדלת בבית. 

ההורות הופכת אותנו לעיתים רבות לאחרים. היא מביאה אותנו לקצוות ומטלטלת אותנו באופנים שלא ידענו שקיימים. טיפול הורי מאפשר לנו לבחון ולהעמיק בעצמנו דרך המראה ההורית באופן שיאפשר לנו לנהל את המסע הזה בדרך בה אנחנו רוצים.