• Chen Katz

אז איך הכל התחיל?

אם היו שואלים אותי לפני שלוש שנים אם יש סיכוי שאי פעם אהיה עצמאית, ישר הייתי עונה שאין סיכוי! מבחינתי היה ברור שאהיה מפיקת אירועים כל חיי. הייתי טובה בזה, למדתי והתקדמתי בתחום אך עדיין הרגשתי שמשהו חסר.כשהייתי בהריון עם ילדי האהובים לפני שנתיים הבנתי שמבחינתי, להמשיך בתחום שלי אני כבר לא יכולה. עם הבטן הגדולה הזו אני לא אוכל להפיק אירועים בלילות ובטח לא עם תאומים בבית. כחלק מההריון, שכבתי זמן ארוך בשמירה, מה שהשאיר לי הרבה מאוד זמן להרהר. חשבתי על הקריירה שעשיתי עד עכשיו ועל מה הייתי רוצה לעשות בהמשך. ניסיתי לחשוב מה מרגש אותי ומה עושה לי טוב. המחשבות שלי כל הזמן נדדו לאתגרים שצפויים לי כהורה, להתמודדות של הסובבים אותי עם האתגרים האלו כל הזמן תהיתי איך אני אהיה? כששכבתי בשמירת הריון וחשבתי על תינוקות וילדים, קראתי ספרים בנושא וחיפשתי המון חומרים באינטרנט. הרגשתי שהמסע שעברתי לקראת הלידה שינה אותי והדרך העתידית התבהרה לי. העובדה שהיה לי ניסיון בעולם הזה של ילדים (גם אם הם היו של אחרים) סייעה לי לקבל את ההחלטה.


במשך התקופה של לפני הלידה נזכרתי בכל התינוקות שטיפלתי בהם ונלחצתי. ידעתי שכל נושא השינה וההרדמה הוא קריטי והבנתי, שאם אני רוצה ליהנות מהאמהות ולהיות רגועה אין סיכוי שאני לא אישן בלילה. מבחינתי, גם דרכים מגוונות אחרות שראיתי סביבי - נדנוד, על הידיים, על כדור פיזיו או בהנקה – לא היו אופציה, בטח בהתחשב בכך שלי יש תאומים(!!!). בחרתי לקחת את החששות למקום פרודקטיבי ולקראת ואחרי הלידה קראתי, למדתי והבנתי שיש דרכים אחרות. למדתי שנושא השינה לא חייב להוות מגבלה כל כך גדולה ואם עושים זאת בצורה נכונה אין סיבה לסבול.

כשיהב ותום נולדו הייתי מאושרת, הרגשתי שכל מה שעברתי היה שווה את זה ורק חיכיתי להיות אמא במשרה מלאה, אך מהר מאוד הבנתי שכדי שאני אוכל להיות איתם לבד אני חייבת סדר ומהר. גיליתי כי סדר יום מאורגן ומסודר מקל עליהם ועושה אותם רגועים יותר וכך גם הגידול שלהם. הבנתי שאם אני מזהה את סימני העייפות שלהם ומוודאת כי היום שלהם שגרתי ומוכר, קל לי להשכיב אותם לישון ובגיל חודשיים וחצי כבר לימדתי אותם בקלות יחסית להירדם עם מוצץ במיטה שלהם. בהמשך היה גם קל יותר ללמד אותם להירדם בצורה עצמאית ולישון טוב גם ביום וגם בלילה.

במקביל להתנסות האישית שלי כאמא ולשעות הרבות של קריאה ולימוד עצמי שהשקעתי, בחנתי קורסים של ייעוץ שינה לגיל הרך והגעתי לגישה שמתאימה לי - כל משפחה והדרך שלה, כל מקרה והפתרון שלו. במהלך הקורס נחשפתי להשפעה הגדולה שיש לתהליך טוב על המשפחה ולא האמנתי שמעט אינפורמציה וכלים יחד עם הכלה, ליווי ועידוד יכולים להפוך את חווית ההורות לנעימה יותר, ברורה יותר וקלה יותר. לאחר שהתמכרתי לשליחות הזו ולרצון לעזור המשכתי בקורס נוסף של ליווי אחרי לידה שבו למדתי גם איך להרחיב את היריעה ולסייע לאמהות לאחר לידה להבין את הצרכים של תינוקם שרק נולד, להעצים אותן ולסייע להן לצלוח את החודשים הראשונים והכל כך לא פשוטים בהבאת תינוק לעולם. בנוסף לכל אלו הבנתי שזה לא מספיק לי - תחום ההורות והמשפחה נכנס לי ללב והתחלתי בלימודיי M.A בלימודי משפחה והדרך רק מתחילה. התמכרתי לעצמאות, התמכרתי לכך שאני יכולה לעזור לאנשים ולגעת במשפחות ובעיקר התמכרתי לתחושה שטוב לי.


אז בשעה טובה האתר שלי עולה לאוויר, תוכלו למצוא בו הרבה מאמרים קצרים ופרקטיים בנושאים שונים שנוגעים לעולם ההורות וידי עוד נטויה. אני באמת מאמינה שמידע יכול לשפר את החוויה ההורית ומקווה שאוכל להגיע להורים רבים ולסייע להם. יחד עם המאמרים אני מתחילה גם לכתוב בלוג - אני אכתוב כאן בעיקר דעות, תחושות, מידע והרבה כלים פרקטיים אך גם אקדם נושאים שאני מרגישה שעזרו לי וקדמו אותי כאמא וכיועצת. מקווה שתיהנו, תלמדו, תשתפו ותגיבו!

שלכם, חן.

7 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול